  • BFC247951823
BFC247951823
advertisement
Manufacturer No:
BFC247951823
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-BFC247951823
Description:
82nF Film Capacitor 5% Radial Radial 400V-DC 200V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC247951823
    Radial
  • Number of Pins
    2
  • Weight
    1.299996g
  • Tolerance
    5%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    82nF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Pitch
    15mm