  • BFC247941364
BFC247941364
advertisement
Manufacturer No:
BFC247941364
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-BFC247941364
Description:
360nF Film Capacitor 5% Radial Radial 250V-DC 160V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC247941364
  • Tolerance
    5%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    360nF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Voltage - Rated AC
    160V
  • Lead Pitch
    22.5mm