  • BFC247086154
BFC247086154
advertisement
Manufacturer No:
BFC247086154
HK JDW NO:
886-BFC247086154
Datasheet:
BFC247086154
Description:
MKT470 0.15μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 100V-DC 63V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC247086154
    WIRE
  • Number of Pins
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.283Lx0.177W 7.20mmx4.50mm
  • Tolerance
    ±5%
    General Purpose
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 63
  • Capacitance
    0.15μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Lead Pitch
    5mm
  • Lead Spacing
    0.500 12.70mm
  • Height Seated (Max)
    0.728 18.50mm