  • BFC247076274
BFC247076274
advertisement
Manufacturer No:
BFC247076274
HK JDW NO:
886-BFC247076274
Datasheet:
BFC247076274
Description:
MKT470 0.27μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 63V-DC 40V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC247076274
    Polyester, Metallized
  • Weight
    649.997866mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.283Lx0.138W 7.20mmx3.50mm
  • Tolerance
    ±5%
    General Purpose
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 40
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.27μF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Voltage - Rated AC
    40V
  • Lead Pitch
    5mm
  • Lead Spacing
    0.500 12.70mm
  • Size Code
    2814
  • Height Seated (Max)
    0.728 18.50mm
  • Length
    7.2mm