  • BFC247058223
BFC247058223
advertisement
Manufacturer No:
BFC247058223
HK JDW NO:
886-BFC247058223
Datasheet:
BFC247058223
Description:
MKT470 0.022μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 400V-DC 200V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC247058223
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.283Lx0.177W 7.20mmx4.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Capacitance
    0.022μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Packing Method
    TR
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Pitch
    5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.500 12.70mm
  • Size Code
    2818
  • Height Seated (Max)
    0.728 18.50mm
  • Length
    7.2mm