  • BFC247046473
BFC247046473
advertisement
Manufacturer No:
BFC247046473
HK JDW NO:
886-BFC247046473
Datasheet:
BFC247046473
Description:
MKT470 0.047μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 250V-DC 160V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC247046473
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.283Lx0.177W 7.20mmx4.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Capacitance
    0.047μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Packing Method
    Box
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Voltage - Rated AC
    160V
  • Lead Pitch
    5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Size Code
    2818
  • Height Seated (Max)
    0.354 9.00mm
  • Length
    7.2mm