  • BFC247022334
BFC247022334
advertisement
Manufacturer No:
BFC247022334
HK JDW NO:
886-BFC247022334
Datasheet:
BFC247022334
Description:
MKT470 0.33μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 100V-DC 63V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC247022334
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.283Lx0.236W 7.20mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Capacitance
    0.33μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    Box
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Lead Pitch
    5mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Size Code
    2824
  • Height Seated (Max)
    0.433 11.00mm
  • Length
    7.2mm
  • Width
    6mm