  • BFC246865184
BFC246865184
advertisement
Manufacturer No:
BFC246865184
HK JDW NO:
886-BFC246865184
Datasheet:
BFC246865184
Description:
MKT468 0.18μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 400V-DC 220V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC246865184
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
    Polyester, Metallized
  • Weight
    1.149998g
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.689Lx0.256W 17.50mmx6.50mm
  • Tolerance
    ±10%
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    0.18μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Voltage - Rated AC
    220V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Height Seated (Max)
    0.630 16.00mm
  • Length
    17.5006mm
  • Width
    6.5024mm