  • BFC246865154
BFC246865154
advertisement
Manufacturer No:
BFC246865154
HK JDW NO:
886-BFC246865154
Datasheet:
BFC246865154
Description:
MKT468 0.15μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 400V-DC 220V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC246865154
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.689Lx0.228W 17.50mmx5.80mm
  • Tolerance
    ±10%
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    0.15μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Voltage - Rated AC
    220V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Height Seated (Max)
    0.630 16.00mm
  • Length
    17.5006mm
  • Width
    5.7912mm