  • BFC246862185
BFC246862185
advertisement
Manufacturer No:
BFC246862185
HK JDW NO:
886-BFC246862185
Datasheet:
BFC246862185
Description:
MKT468 1.8μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 100V-DC 63V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC246862185
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
    2007
  • Size / Dimension
    0.689Lx0.236W 17.50mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±5%
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1.8μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Height Seated (Max)
    0.630 16.00mm
  • Length
    17.5006mm
  • Width
    5.9944mm