  • BFC246843184
BFC246843184
advertisement
Manufacturer No:
BFC246843184
HK JDW NO:
886-BFC246843184
Description:
MKT468 180nF Film Capacitor 5% Radial 630V-DC 250V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC246843184
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 250
  • HTS Code
  • Capacitance
    180nF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Packing Method
    TR, 20 INCH
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Height
    19.5mm
  • Length
    26mm
  • Width
    7.5mm