  • BFC246829274
BFC246829274
advertisement
Manufacturer No:
BFC246829274
HK JDW NO:
886-BFC246829274
Datasheet:
BFC246829274
Description:
MKT468 0.27μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 400V-DC 220V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC246829274
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    MKT468
  • Size / Dimension
    0.689Lx0.291W 17.50mmx7.40mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
    General Purpose
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    400V
  • Capacitance
    0.27μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Voltage - Rated AC
    220V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.650 16.50mm
  • Length
    17.5006mm
  • Width
    7.3914mm