  • BFC246757183
BFC246757183
advertisement
Manufacturer No:
BFC246757183
HK JDW NO:
886-BFC246757183
Datasheet:
BFC246757183
Description:
MKT467 0.018μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 630V-DC 250V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Quantity:
In Stock : 8627
Step5Bar-code shipping tag
BFC246757183
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    MKT467
  • Size / Dimension
    0.492Lx0.213W 12.50mmx5.40mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    0.018μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.606 15.40mm
  • Length
    12.4968mm
  • Width
    5.4102mm