  • BFC246755273
BFC246755273
advertisement
Manufacturer No:
BFC246755273
HK JDW NO:
886-BFC246755273
Datasheet:
BFC246755273
Description:
MKT467 0.027μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 400V-DC 220V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC246755273
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    MKT467
  • Size / Dimension
    0.492Lx0.165W 12.50mmx4.20mm
  • Tolerance
    ±10%
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    0.027μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Voltage - Rated AC
    220V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.559 14.20mm
  • Length
    12.4968mm
  • Width
    4.191mm