  • BFC246741273
BFC246741273
advertisement
Manufacturer No:
BFC246741273
HK JDW NO:
886-BFC246741273
Datasheet:
BFC246741273
Description:
MKT467 0.027μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 630V-DC 250V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC246741273
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    MKT467
  • Size / Dimension
    0.492Lx0.209W 12.50mmx5.30mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    0.027μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.602 15.30mm
  • Length
    12.4968mm
  • Width
    5.3086mm