  • BFC246731104
BFC246731104
advertisement
Manufacturer No:
BFC246731104
HK JDW NO:
886-BFC246731104
Datasheet:
BFC246731104
Description:
MKT467 0.1μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 400V-DC 220V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC246731104
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MKT467
  • Size / Dimension
    0.492Lx0.224W 12.50mmx5.70mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    0.1μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Depth
    5.7mm
  • Voltage - Rated AC
    220V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Height Seated (Max)
    0.630 16.00mm
  • Length
    12.4968mm
  • Width
    5.6896mm