  • BFC246729393
BFC246729393
advertisement
Manufacturer No:
BFC246729393
HK JDW NO:
886-BFC246729393
Datasheet:
BFC246729393
Description:
MKT467 0.039μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 400V-DC 220V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Quantity:
In Stock : 1438
Step5Bar-code shipping tag
BFC246729393
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.492Lx0.197W 12.50mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    0.039μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Voltage - Rated AC
    220V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.587 14.90mm
  • Length
    12.4968mm
  • Width
    5.0038mm