  • BFC246717104
BFC246717104
advertisement
Manufacturer No:
BFC246717104
HK JDW NO:
886-BFC246717104
Datasheet:
BFC246717104
Description:
MKT467 0.1μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 250V-DC 160V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Quantity:
In Stock : 388
Step5Bar-code shipping tag
BFC246717104
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.492Lx0.157W 12.50mmx4.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    0.1μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Voltage - Rated AC
    160V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.551 14.00mm
  • Length
    12.4968mm
  • Width
    4.0132mm