  • BFC238621684
BFC238621684
advertisement
Manufacturer No:
BFC238621684
HK JDW NO:
886-BFC238621684
Datasheet:
BFC238621684
Description:
MMKP386 0.68μF Film Capacitor ±5% Rectangular Box Screw Terminals 630V-DC 220V-AC Polypropylene (PP), Metallized Chassis Mount, Screw
Step5Bar-code shipping tag
BFC238621684
    15 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Operating Temperature
    -50°C~85°C
  • Size / Dimension
    1.319Lx0.866W 33.50mmx22.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -50°C
  • Capacitance
    0.68μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Voltage - Rated AC
    220V
  • Lead Pitch
    22.7076mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    6mOhms
  • Lead Spacing
    0.894 22.70mm
  • Height Seated (Max)
    1.201 30.50mm
  • Length
    33.5026mm
  • Width
    21.9964mm