  • BFC238583821
BFC238583821
advertisement
Manufacturer No:
BFC238583821
HK JDW NO:
886-BFC238583821
Datasheet:
BFC238583821
Description:
MKP385 820pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 2kV-DC 700V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC238583821
  • Length
    17.5006mm
  • Width
    5.0038mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Operating Temperature
    -55°C~110°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.689Lx0.197W 17.50mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    820pF
  • Voltage - Rated DC
    2kV
  • Voltage - Rated AC
    700V
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • Dielectric
    PP
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Height Seated (Max)
    0.512 13.00mm