  • BFC238371433
BFC238371433
advertisement
Manufacturer No:
BFC238371433
HK JDW NO:
886-BFC238371433
Datasheet:
BFC238371433
Description:
MMKP383 0.043μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 2.5kV-DC 900V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC238371433
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    1.220Lx0.591W 31.00mmx15.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Capacitance
    0.043μF
  • Voltage - Rated DC
    2.5kV
  • Packing Method
    Box
  • Voltage - Rated AC
    900V
  • Lead Pitch
    27.5mm
  • Lead Spacing
    1.083 27.50mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    2500V
  • Height Seated (Max)
    0.984 25.00mm
  • Length
    31mm
  • Width
    15mm