  • BFC238354134
BFC238354134
advertisement
Manufacturer No:
BFC238354134
HK JDW NO:
886-BFC238354134
Datasheet:
BFC238354134
Description:
MMKP383 0.13μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 1.6kV-DC 550V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC238354134
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    1.220Lx0.709W 31.00mmx18.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    High Pulse, DV/DT
  • Additional Feature
    FLAME PROOF, RATED AC VOLTAGE (V): 550
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.13μF
  • Voltage - Rated DC
    1.6kV
  • Voltage - Rated AC
    550V
  • Lead Pitch
    27.5mm
  • Lead Spacing
    1.083 27.50mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1600V
  • Height Seated (Max)
    1.102 28.00mm
  • Length
    31mm
  • Width
    18mm