  • BFC238351622
BFC238351622
advertisement
Manufacturer No:
BFC238351622
HK JDW NO:
886-BFC238351622
Datasheet:
BFC238351622
Description:
MMKP383 6200pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 1.6kV-DC 550V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC238351622
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.689Lx0.276W 17.50mmx7.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Capacitance
    6200pF
  • Voltage - Rated DC
    1.6kV
  • Packing Method
    Box
  • Voltage - Rated AC
    550V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1600V
  • Size Code
    6928
  • Height Seated (Max)
    0.532 13.50mm
  • Length
    17.5mm
  • Width
    7mm