  • BFC238351393
BFC238351393
advertisement
Manufacturer No:
BFC238351393
HK JDW NO:
886-BFC238351393
Datasheet:
BFC238351393
Description:
MMKP383 0.039μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 1.6kV-DC 550V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC238351393
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Weight
    5.3g
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    1.024Lx0.394W 26.00mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±5%
    High Pulse, DV/DT
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.039μF
  • Voltage - Rated DC
    1.6kV
  • Packing Method
    Box
  • Voltage - Rated AC
    550V
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Lead Spacing
    0.886 22.50mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1600V
  • Height Seated (Max)
    0.768 19.50mm
  • Length
    26mm
  • Width
    10mm