  • BFC238346512
BFC238346512
advertisement
Manufacturer No:
BFC238346512
HK JDW NO:
886-BFC238346512
Datasheet:
BFC238346512
Description:
MMKP383 5100pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 1.4kV-DC 500V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC238346512
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.689Lx0.394W 17.50mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    High Pulse, DV/DT
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 500
  • HTS Code
  • Capacitance
    5100pF
  • Voltage - Rated DC
    1.4kV
  • Packing Method
    TR
  • Voltage - Rated AC
    500V
  • Lead Pitch
    15.0114mm
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1400V
  • Height Seated (Max)
    0.650 16.50mm