  • BFC238333163
BFC238333163
advertisement
Manufacturer No:
BFC238333163
HK JDW NO:
886-BFC238333163
Datasheet:
BFC238333163
Description:
MMKP383 0.016μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 1kV-DC 350V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC238333163
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.689Lx0.197W 17.50mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    0.016μF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Voltage - Rated AC
    350V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Height
    11mm
  • Height Seated (Max)
    0.512 13.00mm
  • Length
    17.5006mm
  • Width
    5.0038mm