  • BFC238332752
BFC238332752
advertisement
Manufacturer No:
BFC238332752
HK JDW NO:
886-BFC238332752
Datasheet:
BFC238332752
Description:
MMKP383 7500pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 1kV-DC 350V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC238332752
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.689Lx0.197W 17.50mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±5%
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    7500pF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Voltage - Rated AC
    350V
  • Lead Pitch
    15.0114mm
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.433 11.00mm
  • Length
    17.5006mm
  • Width
    5.0038mm