  • BFC238324623
BFC238324623
advertisement
Manufacturer No:
BFC238324623
HK JDW NO:
886-BFC238324623
Datasheet:
BFC238324623
Description:
MMKP383 0.062μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 630V-DC 220V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC238324623
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.689Lx0.276W 17.50mmx7.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    0.062μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Voltage - Rated AC
    220V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Height
    13.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.532 13.50mm
  • Length
    17.5006mm
  • Width
    7mm