  • BFC238324105
BFC238324105
advertisement
Manufacturer No:
BFC238324105
HK JDW NO:
886-BFC238324105
Datasheet:
BFC238324105
Description:
MMKP383 1μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 630V-DC 220V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC238324105
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    1.220Lx0.709W 31.00mmx18.00mm
  • Tolerance
    ±5%
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Voltage - Rated AC
    220V
  • Lead Pitch
    27.5mm
  • Lead Spacing
    1.083 27.50mm
  • Height
    28mm
  • Height Seated (Max)
    1.102 28.00mm
  • Length
    30.988mm
  • Width
    18mm