  • BFC238323913
BFC238323913
advertisement
Manufacturer No:
BFC238323913
HK JDW NO:
886-BFC238323913
Datasheet:
BFC238323913
Description:
MMKP383 0.091μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 630V-DC 220V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC238323913
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.689Lx0.335W 17.50mmx8.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    0.091μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Voltage - Rated AC
    220V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Height
    15mm
  • Height Seated (Max)
    0.669 17.00mm
  • Length
    17.5006mm
  • Width
    8.5mm