  • BFC238321684
BFC238321684
advertisement
Manufacturer No:
BFC238321684
HK JDW NO:
886-BFC238321684
Datasheet:
BFC238321684
Description:
MMKP383 0.68μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 630V-DC 220V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC238321684
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    1.220Lx0.591W 31.00mmx15.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    0.68μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Voltage - Rated AC
    220V
  • Lead Pitch
    27.5mm
  • Lead Spacing
    1.083 27.50mm
  • Height
    25mm
  • Height Seated (Max)
    0.984 25.00mm
  • Length
    30.988mm
  • Width
    15.0114mm