  • BFC237865153
BFC237865153
advertisement
Manufacturer No:
BFC237865153
HK JDW NO:
886-BFC237865153
Datasheet:
BFC237865153
Description:
MKP/MKP378 0.015μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 630V-DC 300V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC237865153
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MKP/MKP378
  • Size / Dimension
    0.689Lx0.197W 17.50mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Long Life
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Applications
    High Pulse, DV/DT
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.015μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Packing Method
    TR
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Size Code
    6920
  • Diameter
    7mm
  • Height Seated (Max)
    0.728 18.50mm
  • Length
    17.5mm