  • BFC237864623
BFC237864623
advertisement
Manufacturer No:
BFC237864623
HK JDW NO:
886-BFC237864623
Datasheet:
BFC237864623
Description:
MKP/MKP378 0.062μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 630V-DC 300V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC237864623
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    MKP/MKP378
  • Size / Dimension
    1.024Lx0.236W 26.00mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Long Life
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    0.062μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Lead Pitch
    22.5044mm
  • Lead Spacing
    0.886 22.50mm
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Height Seated (Max)
    0.610 15.50mm
  • Length
    26.0096mm
  • Width
    5.9944mm