  • BFC237676752
BFC237676752
advertisement
Manufacturer No:
BFC237676752
HK JDW NO:
886-BFC237676752
Datasheet:
BFC237676752
Description:
KP/MMKP 376 7500pF Film Capacitor ±3.5% Radial PC Pins 1kV-DC 400V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC237676752
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.689Lx0.236W 17.50mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±3.5%
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    7500pF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Voltage - Rated AC
    400V
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.728 18.50mm
  • Length
    17.5006mm
  • Width
    5.9944mm