  • BFC237673183
BFC237673183
advertisement
Manufacturer No:
BFC237673183
HK JDW NO:
886-BFC237673183
Datasheet:
BFC237673183
Description:
KP/MMKP 376 0.018μF Film Capacitor ±3.5% Radial PC Pins 1kV-DC 400V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC237673183
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    1.024Lx0.276W 26.00mmx7.00mm
  • Tolerance
    ±3.5%
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    0.018μF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Voltage - Rated AC
    400V
  • Lead Pitch
    22.5044mm
  • Lead Spacing
    0.886 22.50mm
  • Height Seated (Max)
    0.650 16.50mm
  • Length
    26.0096mm
  • Width
    7.0104mm