  • BFC237663184
BFC237663184
advertisement
Manufacturer No:
BFC237663184
HK JDW NO:
886-BFC237663184
Datasheet:
BFC237663184
Description:
KP/MMKP 376 0.18μF Film Capacitor ±3.5% Radial PC Pins 630V-DC 300V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC237663184
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    KP/MMKP 376
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    1.220Lx0.591W 31.00mmx15.00mm
  • Tolerance
    ±3.5%
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    0.18μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Lead Pitch
    27.5082mm
  • Lead Spacing
    1.083 27.50mm
  • Height Seated (Max)
    0.984 25.00mm
  • Length
    30.988mm
  • Width
    15.0114mm