  • BFC237584112
BFC237584112
advertisement
Manufacturer No:
BFC237584112
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-BFC237584112
Datasheet:
BFC237584112
Description:
1.1nF Film Capacitor 5% Radial Radial 2.5kV-DC 600V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC237584112
  • Tolerance
    5%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1.1nF
  • Voltage - Rated DC
    2.5kV
  • Voltage - Rated AC
    600V
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Dielectric
    PP
  • Height
    19mm
  • Length
    26mm
  • Width
    6mm