  • BFC237581512
BFC237581512
advertisement
Manufacturer No:
BFC237581512
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-BFC237581512
Description:
5.1nF Film Capacitor 3.5% Radial 2.5kV-DC 600V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC237581512
    Select All
  • Factory Lead Time
    111 Weeks
    Radial
  • Published
    2008
  • Tolerance
    3.5%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    5.1nF
  • Voltage - Rated DC
    2.5kV
  • Voltage - Rated AC
    600V
  • Lead Pitch
    27.5mm
  • Length
    26mm