  • BFC237570123
BFC237570123
advertisement
Manufacturer No:
BFC237570123
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-BFC237570123
Description:
12nF Film Capacitor 5% Radial 2kV-DC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC237570123
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Capacitance
    12nF
  • Voltage - Rated DC
    2kV
  • Lead Pitch
    27.5mm