  • BFC237564752
BFC237564752
advertisement
Manufacturer No:
BFC237564752
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-BFC237564752
Description:
7.5nF Film Capacitor 5% Radial Radial 1.6kV-DC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC237564752
  • Tolerance
    5%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Voltage - Rated
    1.6kV
  • Capacitance
    7.5nF
  • Voltage - Rated DC
    1.6kV
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Dielectric
    PP
  • Height
    23mm
  • Length
    26mm
  • Width
    10mm