  • BFC237564183
BFC237564183
advertisement
Manufacturer No:
BFC237564183
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-BFC237564183
Description:
18nF Film Capacitor 5% Radial 1.6kV-DC 500V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC237564183
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    18nF
  • Voltage - Rated DC
    1.6kV
  • Voltage - Rated AC
    500V
  • Lead Pitch
    27.5mm