  • BFC237532912
BFC237532912
advertisement
Manufacturer No:
BFC237532912
HK JDW NO:
886-BFC237532912
Datasheet:
BFC237532912
Description:
9.1nF Film Capacitor 5% Radial Radial 1.6kV-DC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC237532912
  • Tolerance
    5%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Voltage - Rated
    1.6kV
  • Capacitance
    9.1nF
  • Voltage - Rated DC
    1.6kV
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Length
    26mm