  • BFC237523333
BFC237523333
advertisement
Manufacturer No:
BFC237523333
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-BFC237523333
Datasheet:
BFC237523333
Description:
33nF Film Capacitor 3.5% Radial Radial 1kV-DC 400V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC237523333
  • Tolerance
    3.5%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    33nF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Voltage - Rated AC
    400V
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Dielectric
    PP
  • Diameter
    8mm
  • Length
    26mm