  • BFC2373FE184MD
BFC2373FE184MD
advertisement
Manufacturer No:
BFC2373FE184MD
HK JDW NO:
886-BFC2373FE184MD
Datasheet:
BFC2373FE184MD
Description:
MKT373M 0.18μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 400V-DC 100V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC2373FE184MD
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.492Lx0.197W 12.50mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    0.18μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Voltage - Rated AC
    100V
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.433 11.00mm
  • Length
    12.4968mm
  • Width
    5.0038mm