  • BFC237323824
BFC237323824
advertisement
Manufacturer No:
BFC237323824
HK JDW NO:
886-BFC237323824
Datasheet:
BFC237323824
Description:
MKT373 0.82μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 100V-DC 63V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC237323824
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.689Lx0.197W 17.50mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±10%
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    0.82μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Height
    11mm
  • Height Seated (Max)
    0.433 11.00mm
  • Length
    17.5006mm
  • Width
    5.0038mm