  • BFC236946473
BFC236946473
advertisement
Manufacturer No:
BFC236946473
HK JDW NO:
886-BFC236946473
Datasheet:
BFC236946473
Description:
MKT369 0.047μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 250V-DC 160V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC236946473
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.492Lx0.177W 12.50mmx4.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    0.047μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Voltage - Rated AC
    160V
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.354 9.00mm
  • Length
    12.4968mm
  • Width
    4.4958mm