  • BFC236866153
BFC236866153
advertisement
Manufacturer No:
BFC236866153
HK JDW NO:
886-BFC236866153
Datasheet:
BFC236866153
Description:
MKT368 0.015μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 630V-DC 250V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC236866153
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.492Lx0.193W 12.50mmx4.90mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    0.015μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.547 13.90mm
  • Length
    12.4968mm
  • Width
    4.9022mm