  • BFC236862473
BFC236862473
advertisement
Manufacturer No:
BFC236862473
HK JDW NO:
886-BFC236862473
Datasheet:
BFC236862473
Description:
MKT368 0.047μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 630V-DC 250V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC236862473
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.689Lx0.276W 17.50mmx7.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    0.047μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Lead Pitch
    15.0114mm
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.630 16.00mm
  • Length
    17.5006mm
  • Width
    7.0104mm