  • BFC236841334
BFC236841334
advertisement
Manufacturer No:
BFC236841334
HK JDW NO:
886-BFC236841334
Datasheet:
BFC236841334
Description:
MKT368 0.33μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 250V-DC 160V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC236841334
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.689Lx0.268W 17.50mmx6.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    0.33μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Voltage - Rated AC
    160V
  • Lead Pitch
    15.0114mm
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.630 16.00mm
  • Length
    17.5006mm
  • Width
    6.8072mm