  • BFC236626154
BFC236626154
advertisement
Manufacturer No:
BFC236626154
HK JDW NO:
886-BFC236626154
Datasheet:
BFC236626154
Description:
MKT366 0.15μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 100V-DC 63V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC236626154
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.413Lx0.197W 10.50mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±5%
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    0.15μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Height
    13mm
  • Height Seated (Max)
    0.571 14.50mm
  • Length
    10.4902mm
  • Width
    5.0038mm